Bezpieczne skakanie


Skakanie na trampolinie to rozrywka dla dzieci, która przynosi im wiele radości, jednak niejednokrotnie atrakcje oferowane przez park trampolin wywołują obawy rodzica o bezpieczeństwo ich pociechy. Park Trampolin Jump Arena. Jak korzystać z trampolin, aby wilk był syty i owca cała?
Poniżej kilka zasad bezpiecznej rekreacji na trampolinie.
1. Przede wszystkim rozgrzewka. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem zabawy zrobić rozgrzewkę. Zminimalizuje ona możliwość kontuzji podczas skakania.
2. Nie ma jedzenia i picia. Podczas skakania zabronione jest spożywanie pokarmów i napojów oraz żucie gumy. Jeśli zgłodniałeś lub potrzebujesz się napić, zrób sobie przerwę. Zaspokoisz swoje potrzeby, a jednocześnie zregenerujesz siły na dalszą zabawę.
3. Zbędne przedmioty zostaw w szatni. Korzystając z trampoliny należy zdjąć biżuterię, zegarek, zostawić telefon w szatni. Unikniesz w ten sposób zniszczenia lub zgubienia tych rzeczy, a jednocześnie zwiększysz bezpieczeństwo swoje i innych.
4. Skarpetki to podstawa. Skakanie na trampolinie bez odpowiednich skarpetek antypoślizgowych jest niedozwolone i zwiększa ryzyko kontuzji.
5. Słuchaj instruktora. Przestrzegaj ustalonych zasad. Nie skacz w grupie. Staraj się skakać w części centralnej trampoliny, zawsze na ugięte nogi. Nie wykonuj akrobacji, jeśli nie czujesz się na siłach.

Przestrzeganie powyższych zasad zwiększy bezpieczeństwo w parku trampolin. Pamiętaj jednak, że jak w każdej zabawie, najważniejszy jest zdrowy rozsądek!

Polecane: obiady i catering Poznań.