Czy warto brać kredyt we frankach?


Niestety, w obecnej sytuacji kryzysowej w naszym kraju niewiele osób stać na to, aby finansować zakup mieszkania z własnych środków. Ludzie mają niskie zarobki, które wystarczą zaledwie na utrzymanie się do kolejnej wypłaty. kredyty frankowe kancelaria prawnicza. Banki natomiast nie udzielają już kredytów na tak preferencyjnych warunkach, jak jeszcze pięć czy dziesięć lat temu.
Kredyt frankowy dawany był przez banki kilka lat temu, i nie brakowało chętnych do zaciągania kredytu właśnie w tej walucie. Stopa procentowa była bardzo niska, więc dla osób kupujących nieruchomość była to wspaniała opcja. Niestety frankowicze nie przewidzieli krachu i tego, że po kilku latach ich raty tak podskoczą, że spłacany kredyt kilkukrotnie przewyższy ten, który był zaciągany.
Wiele osób taki stan rzeczy przypłaciło próbami samobójczymi i załamaniem nerwowym. Nie każdego stać było na to, aby spłacać nowe raty kredytu kilka razy wyższe niż te z zaledwie paru miesięcy wcześniej. Do dziś frankowicze borykają się z problemem wysokiego zadłużenia, a sprzedaż nieruchomości nabytej za kredyt frankowy jest nieopłacalna.
Dziś doskonale wiemy o tym, że najlepiej zaciągać kredyt w walucie państwa, w którym bierze się ten kredyt.