Czym jest kredyt hipoteczny?


Posiadanie własnego mieszkania jest jedną z ważniejszych potrzeb w życiu każdego młodego człowieka. Niewiele osób jest w stanie pozwolić sobie na jednorazowe wydanie dużej kwoty. Dlatego więc wymyślono kredyt hipoteczny. Jakie cechy odróżniają kredyt hipoteczny od innych rozwiązań kredytowych? Szczegóły w poradniku.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny Poznań to jeden z wielu rodzajów kredytu. Istota tego rozwiązania przypomina tradycyjny kredyt gotówkowy. Bank pożycza kredytobiorcy określoną sumę pieniędzy. Kredytobiorca musi oddać pożyczoną kwotę wraz z ustalonymi wcześniej odsetkami. Jaka jest więc różnica pomiędzy kredytem gotówkowym a hipotecznym? W przypadku kredytu gotówkowego bank przekazuje określoną kwotę do dyspozycji kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny udzielany jest zaś na określony cel. Pieniędzy nie otrzymuje kredytobiorca. Przekazywane są one na rachunek sprzedawcy nieruchomości.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kredytu hipotecznego?

Najważniejszym parametrem podczas wyboru kredytu hipotecznego są koszty. Warto zwrócić tutaj uwagę na RRSO. Pod skrótem RRSO kryje się procentowe ukazanie wszystkich kosztów związanych z kredytem hipotecznym. Skrót ten rozwijany jest jako rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu. Składa się na nią między innymi oprocentowanie kredytu oraz inne koszty. Warto wiedzieć, że większość kredytów hipotecznych oprocentowana jest według zmiennej stopy procentowej. Stopa ta ustalana jest cyklicznie na podstawie komunikatów Rady Polityki Pieniężnej dotyczących stóp procentowych NBP.

Jak wybrać kredyt hipoteczny?

Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego może być czasochłonnym zadaniem. Decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być przemyślana. Oferta kredytu powinna być w pełni dopasowana do potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Jak porównać oferty kredytu hipotecznego i wybrać najlepszą? Można w tym celu przeglądać wszystkie strony banków prowadzących swą działalność w Polsce. Może być to jednak żmudne zadanie. Dlatego warto rozważyć kontakt z niezależnym doradcą kredytowym.

Odwiedź nas na: https://your-choice.com.pl