Na czym polega hydroizolacja?


Skuteczna izolacja na taras, na którym chcemy położyć płytki polega na odpowiednio dobranych warstwach izolujących beton od wilgoci, wysokich i niskich temperatur. Służą ku temu specjalne folie w formie stałej i płynnej oraz zaprawy cementowo żywiczne i taśmy.
Czy jest hydroizolacja na płytki?
Hydroizolacja to metoda przeciwdziałania wilgoci za pomocą nanoszonych specjalnych mas bezpośrednio na płytki. Nie kładziemy ich pod płytkami, tylko na ich powierzchni. To rodzaj płynnej gumy lub folii. Nanosimy ją szerokim pędzlem. Czynność ta przypomina lakierowanie.
Płynna hydroizolacja po naniesieniu jej na płytki, fugi i szczeliny zastyga. Hydroizolacja łazienki. W takiej formie staje się bardzo wytrzymała na zarysowania i uszkodzenia własnej struktury. Dzięki temu chroni płytki przed zniszczeniem oraz skutecznie izoluje podłogę tarasu przed wnikaniem wilgoci wgłąb.
Skąd pewność, że hydroizolacja łazienki daje całkowitą szczelność?
Prawidłowo przeprowadzony zabieg hydroizolacji daje stuprocentową gwarancję na jej szczelność. Do tego wykorzystuje się preparatu gruntującego, folii w płynie oraz taśmy izolacyjnej. Dobrze jest skorzystać z fachowej obsługi, zdając się na znawstwo i profesjonalizm firmy usługowej.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.