Różaniec – jaki wybrać i gdzie go kupić?


Różaniec to symbol wiary, który jest przydatny w czasie modlitw. Obdarowujemy nim naszych bliskich, najczęściej podczas sakramentów świętych takich jak chrzest, komunia, bierzmowanie czy ślub.
Jaki różaniec wybrać i gdzie go kupić?

Różańce wykonuje się z różnych elementów. Może być to srebro, plastik, drewno, szkło, kamienie czy perły. Powinniśmy dobrać materiał do okoliczności. Na komunię czy bierzmowanie zaleca się podarowanie różańca w kolorze bieli. Biały kolor symbolizuje czystość. Dla dziewczynek może być to pudrowy róż. Nie jest to jednak regułą. Często podczas uroczystości można spotkać dzieci z różańcami w różnych kolorach. Kup bożonarodzeniowe szopki betlejemskie. W końcu to nie tylko ładna, ale także użyteczna pamiątka. W wyborze różańca kierujmy się materiałem, z którego jest wykonany. Na ważne uroczystości lepiej wybrać ten ze srebra, gdyż wytrwa on najdłużej.

Różańce kupimy w specjalnych sklepach, w których sprzedawane są dewocjonalia. Mamy również dostępny internetowy sklep z dewocjonaliami. Dzięki temu możemy w dowolnym momencie kupić potrzebne nam rzeczy. Często w internetowym sklepie są niższe ceny niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Dzięki temu możemy kupić lepszej jakości pamiątkę za mniejsze pieniądze.

Zobacz: ogrody Kraków.